Start Rok 2013/2014 „Marzanna marcowa panna” - wspólne zajęcia maluszków i pięciolatków

„Marzanna marcowa panna” - wspólne zajęcia maluszków i pięciolatków PDF Drukuj Email
niedziela, 23 marca 2014 10:26, odsłon: 1445

0266_mini19 marca - tuż przed przyjściem kalendarzowej wiosny, przedszkolaki z grup „Wiewiórek” i „Sarenek” spotkały się, aby wspólnie wykonać  zimową pannę – Marzannę. Maluszki po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w zajęciach ze starszakami z grupy pięciolatków.

Z radością pomagały pięciolatkom w tworzeniu  tradycyjnej kukły ze słomy, kolorowej bibuły i makulatury. Wysłuchały też opowiadania o tradycji żegnania zimy z Marzanną i  zaprezentowały swoje wokalno-taneczne umiejętności w wiosennym repertuarze.Wszystkie dzieci wesoło bawiły się przy utworach: „Wiosna” A. Vivaldiego i piosenkach „Maszeruje wiosna”, „Zbudź się rzeczko” i „Motyle”. Umówiły się, że w piątek, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny pójdą razem z Marzanną w kolorowym pochodzie ulicami Hajnówki.

J. Ruszuk i J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2013-2014