Start Rok 2013/2014 Przedszkolaki z grupy II lepią pierogi!

Przedszkolaki z grupy II lepią pierogi! PDF Drukuj Email
czwartek, 20 marca 2014 21:46, odsłon: 1415

0264_miniZajęcia kulinarne zawsze entuzjastycznie przyjmowane przez dzieci stają się również doskonałym urozmaiceniem i uzupełnieniem wiadomości na temat zdrowego odżywiania się. W poprzednim tygodniu mali kucharze z grupy II przygotowali danie z regionalnej kuchni podlaskiej – pierogi z serem.

Najpierw dzieci zapoznały się z listą produktów potrzebnych do wykonania pierogów, wskazywały je i łączyły ze sobą. Powstał farsz i ciasto, które wspólnym wysiłkiem zwałkowaliśmy na cieniutkie, cieniutkie… Każde dziecko przy niewielkiej pomocy Pań wycisnęło z niego koło i ulepiło pierożek. Doskonałe ćwiczenia usprawniające motorykę małą, które sprawiły dzieciom wiele radości!
Podsumowaniem wysiłków kulinarnych była wspólna degustacja. Mmmmmmmniam, mniam!

Urszula Raczkowska - Filinowicz

NASZE GRUPY 2013-2014