Start Rok 2013/2014 Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 marca 2014 22:21, odsłon: 1508

0249_mini24 lutego starszaki z naszego przedszkola gościły rzeźbiarza p. Michała Koca. Podczas interesującego spotkania, nasz gość opowiedział nam o swojej pracy, osiągnięciach, zaprezentował  rzeźby przez siebie wykonane, które dzieci mogły obejrzeć z bliska i podotykać. Pózniej przedszkolaki dowiedziały się jaki gatunek drewna jest odpowiedni do wykonania rzeźby, a także zobaczyły różnego rodzaju dłuta, którymi pracuje p. Michał.

Następnego dnia udaliśmy się do Muzeum Kultury Białoruskiej znajdującego się w naszym mieście. W obecnych czasach najbardziej powszechnym miejscem umożliwiającym dzieciom kontakt ze sztuką jest muzeum. Właśnie tutaj dzieci mogły obejrzeć wystawy artystów – malarzy, wystawę naszego wczorajszego gościa p. Michała Koca, wystawę fotograficzną. Dużym zainteresowaniem naszych przedszkolaków cieszyły się dwie stałe ekspozycje etnograficzne Muzeum  "Dzień za dniem”  i „Zanim chleb położono na stole”.

Urszula Kiryluk, Marta Kalinowska–Szymańska
Zdjęcia: A.P.K i U.K