Start Rok 2013/2014 Przedszkolaki z grupy sarenek z wizytą w bibliotece szkolnej

Przedszkolaki z grupy sarenek z wizytą w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2014 10:32, odsłon: 1665

0247_mini19 lutego 2014r. dzieci z grupy „Sarenek” naszego przedszkola odwiedziły Bibliotekę przy Zespole Szkół Nr 2 w Hajnówce. Większość pięciolatków  po raz pierwszy przekroczyły to magiczne miejsce, gdzie mieszka tyle książek, bajek i czasopism. Panie bibliotekarki Ala i Grażyna wyjaśniły dzieciom co to jest biblioteka i czytelnia, do czego służą uczniom i jak się wypożycza książki, zachęcały dzieci do czytania w przyszłości, gdy będą już w szkole.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały w czytelni kolorowe, bogato ilustrowane książki z bajkami, albumy o zwierzętach, komiksy i czasopisma dla dzieci przestrzegając zasady odkładania ich na wyznaczone miejsce. Dużą atrakcją było też obejrzenie krótkiego filmu edukacyjnego z serii „Mali Einsteini”, którego mali bohaterowie  podróżują rakietą iw czasie swoich misji i szukają odpowiedzi na różne ważne pytania np. dlaczego orzeł bielik ukradł batutę? Pięciolatki z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania pań bibliotekarek: jak powstaje książka?, jaka jest różnica miedzy księgarnią i biblioteką? i jak należy obchodzić się z książką? Na zakończenie bardzo serdecznie podziękowały za miłe i serdeczne spotkanie w bibliotece, które uświadomiło im, że książka to źródło wiedzy i przyjemności. Bez wątpienia bezpośredni kontakt z książką to nadzieja, że najmłodsi czytając będą aktywnie poszukiwać wartości życiowych, rozrywki i nie ulegną modzie na bierny odbiór kultury tzw. masowej.

J.Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014