Start Rok 2013/2014 ,,Żuberki” w bibliotece

,,Żuberki” w bibliotece PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2014 20:59, odsłon: 1393

0245_miniW dniu 19.02.2014 r. nasza grupa zwiedziła Miejska Bibliotekę Publiczną w Hajnówce a w niej Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Przywitała nas Pani Urszula Patyk i oprowadziła po bibliotece. Bibliotekarka poinformowała dzieci, iż w bibliotece znajduje się aż 30 tysięcy książek a każda z nich jest pokryta folią, czyli zabezpieczona przed zniszczeniem. Dowiedzieliśmy się też, że książki możemy wypożyczyć najdłużej na jeden miesiąc, za darmo i zawsze z osobą dorosłą.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały zbiory książek a Igorek wędrował miedzy półkami. W bibliotece można także mile spędzić czas w czytelni: układać puzzle, rysować, korzystać z komputera, obejrzeć wystawy prac plastycznych. Pani Urszula przedstawiła nam prezentację multimedialną ,,Mieszkańcy naszych lasów”, którą obejrzeliśmy siedząc wygodnie na pięknych, kolorowych pufach. Było nam miło i przyjemnie, ale trzeba było wracać do przedszkola .
Podziękowaliśmy Pani Urszuli wręczając laurkę i obiecaliśmy odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki.

Krystyna Czurak

NASZE GRUPY 2013-2014