Start Rok 2013/2014 Bezpieczna zima

Bezpieczna zima PDF Drukuj Email
piątek, 07 lutego 2014 22:45, odsłon: 1535

0236_mini„Bezpieczna zima” – tak brzmi hasło tegorocznej akcji uświadamiającej prowadzonej przez Komendę Policji dla dzieci z hajnowskich placówek. 3 lutego, podczas spotkania z naszymi przedszkolakami, policjantka, starszy sierżant Joanna Więcho, opowiedziała dzieciom o podstawowych zasadach podczas zimowych zabaw. Nasze dzieci miały okazję utrwalić wiadomości zdobyte podczas  przedszkolnych zajęć dotyczące:

•    stosownego ubierania się zależnie od pogody – nie za zimno, nie za gorąco,
•    przeglądu technicznego sprzętu zimowego przed ich użyciem – usunięcie uszkodzeń,
•    wybierania bezpiecznych miejsc do zjeżdżania na sankach i nartach – z dala od ulicy, rzeki,
•    zakazu ślizgania się na chodnikach i ulicach – przyczyna upadków, złamań kończyn,
•    zakazu ślizgania się na zamarzniętych stawach, rzekach na rzecz sztucznych lodowisk,
•    zakazu organizowania „kuligów” doczepianych za samochodami,
•    zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo związane ze zwisającymi soplami z dachów.

Mamy nadzieję, że omówione wyżej przykłady przyczynią się do zmniejszenia ilości wypadków, o których codziennie słyszymy w mediach.

Dzieci i rodzice! Zima może być wesoła i bezpieczna!

J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2013-2014