Start Rok 2013/2014 Święto "Co warto jeść?"

Święto "Co warto jeść?" PDF Drukuj Email
środa, 15 stycznia 2014 22:49, odsłon: 1533

0225_mini4 grudnia 2013r. dzieci z grupy „Sarenek” Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce razem z panią dyrektor Dorotą Durzyńską, nauczycielkami Joanną Ruszuk, Agnieszką Panasiuk-Kaczoch i rodzicami uroczyście obchodziły podsumowanie programu edukacji  zdrowotnej „Co warto jeść”. Była to okazja do przypomnienia czego dowiedziały się w czasie wędrówek po krainach tj. Mlekolandii, Ziarenkowo, Krainie białkowej oraz Krainach owoców i warzyw.

Nauczycielka Joanna Ruszuk przygotowała prezentację ze zdjęciami, dzięki której przedszkolaki wspominały co ciekawego, zabawnego  i nowego wydarzyło się w każdej z tych krain. Najwięcej śmiechu podczas realizacji programu wzbudziło nazwanie przez Wiktorię owocu granatu – „dynamitem”. Dzieci jednogłośnie stwierdziły również, że najlepiej czuły się w Mlekolandii i chętnie by tam wróciły. Spotkanie wzbogacił występ pięciolatków tematycznie związany ze zdrowym odżywianiem z podkreśleniem, że obok właściwych nawyków żywieniowych bardzo ważny jest ruch. Głównym punktem ucztowania była degustacja upieczonego przez panie kucharki ciasta z dynią oraz chrupek i suszu z owoców i warzyw przyniesionych przez mamę Ani Tarasiuk. Odkryciem „smakowym” były wysuszone plasterki marchewki, które bardzo przypadły do gustu dzieciom i gościom.

Na zakończenie  świętowania pani dyrektor Dorota Durzyńska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Dzieci obiecały, że będą pamiętać o zdrowych produktach w codziennej diecie a słodycze będą jadać tylko od święta…

Joanna Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014