Start Rok 2013/2014 Ubieramy choinkę - spotkanie bożonarodzeniowe w grupie V

Ubieramy choinkę - spotkanie bożonarodzeniowe w grupie V PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2014 15:33, odsłon: 1633

0222_miniW dniu 18 grudnia 2013 roku, w grupie integracyjnej sześciolatków odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci i rodziców. Celem zajęć było wspólne wykonanie ozdób choinkowych i udekorowanie nimi choinki.

Na zajęciach gościliśmy Dyrektor Przedszkola Panią Dorotę Durzyńską. Rodzice wchodząc do sali wpisywali na gwiazdce z białego kartonu swoje świąteczne życzenia, zaraz potem po powitaniu przez nauczycielki, uczestniczyli wraz z dziećmi w zabawie do piosenki "Idzie zima”. Za piękną zabawę dzieci otrzymały kolorowe bombki. Następnie wspólnie z rodzicami rozwiązywaliśmy zagadki, których rozwiązanie można było znaleźć na otrzymanych bombkach.

Przypomnieliśmy też o tradycjach bożonarodzeniowych a przede wszystkim znaczenie słów: wigilia, kolęda, dzielenie się opłatkiem, choinka, prezenty, Mikołaj. Potem to już była zgodna współpraca dzieci i rodziców. Wszyscy z wielkim entuzjazmem i zapałem oraz niezwykłą pomysłowością tworzyli piękne ozdoby na choinkę. Wszystkie zgromadzone akcesoria zamieniały się w istne cudeńka. Pierniczki wcześniej przygotowane przez dzieci i upieczone wypełniały swoim zapachem cała naszą salę.

Naszą choinkę szybko udekorowano pięknymi ozdobami. Taniec wokół choinki "Złota gwiazdka" wprowadził w bardzo wzruszający przedświąteczny nastrój. Odczytanie życzeń z gwiazdek i zawiązanie kokardek na choince, aby życzenia się spełniły, dopełniło ostatecznie miłą i serdeczną atmosferę.

Wszystkim obecnym życzenia złożyła Pani Dyrektor, zarówno ogólnie jak i indywidualnie dzieląc się opłatkiem ze wszystkimi. W tak rodzinnej i serdecznej atmosferze wszyscy rozeszli się do domu.

Krystyna Czurak, Urszula Kiryluk, Marta Kalinowska-Szymańska

NASZE GRUPY 2013-2014