Start Rok 2013/2014 „KARTKA BOŻONARODZENIOWA” – świąteczne zajęcia warsztatowe w grupie II

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA” – świąteczne zajęcia warsztatowe w grupie II PDF Drukuj Email
czwartek, 26 grudnia 2013 19:25, odsłon: 1710

0219_miniChociaż w obecnych czasach najczęściej korzystamy z dobrodziejstw elektroniki, a komunikujemy się drogą e –mailową, sms-em, czy mms- em, to zwyczaj przesyłania życzeń świątecznych i noworocznych na tradycyjnych kartkach niezmiennie trwa… A gdy własnoręcznie napisane ciepłe słowa zamkniemy w kartce wykonanej dziecięcymi rączkami?

Ogarnia nas wtedy bez reszty - magia Świąt Bożego Narodzenia!!!

17 grudnia, popołudniową porą w grupie II odbyły się zajęcia warsztatowe. Cieszymy się, że Rodzice naszych Przedszkolaków znaleźli czas w codziennym, a właściwie już przedświątecznym pędzie, aby wspólnie ze swoimi pociechami wykonać świąteczne kartki. Bogactwo materiałów plastycznych, blask choinkowych światełek, dźwięki kolęd wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w radosny nastrój. Inwencja twórcza dzieci wzbudziła zachwyt rodziców i nauczycielek, a niejedna kartka trafi z życzeniami w ręce najbliższych, a może nawet dotrze do Św. Mikołaja?...

„O życzeniach” tak ładnie napisał „dziecięcym piórem” ks. Jan Twardowski:

„(…) A co to znaczy życzyć ?

Życzę to znaczy chciałbym dla ciebie. Chciałbym żebyś wyzdrowiał, jeżeli chorujesz, żebyś nie zachorował, jeżeli jesteś zdrowy.

Życzę ci szczęścia, to znaczy chciałbym, żebyś się cieszył, że jest piękny dzień, że świeci słońce, że jest choinka, że śpiewamy kolędy. Chciałbym, żebyś cieszył się i małym, i dużym prezentem. (…)

Życzę ci pomyślności, to znaczy chciałbym, żeby wszystko było tak, jak sobie Pan Bóg pomyślał. A Pan Bóg już wie, co komu dać.”

Dzieciom i Rodzicom z okazji Świąt Bożego Narodzenia i w nadchodzącym Nowym Roku życzymy: ZDROWIA, SZCZĘŚCIA i POMYŚLNOŚCI!!!

Nauczycielki:

Urszula Raczkowska – Filinowicz