Start Rok 2013/2014 Refleksje po odbytej praktyce w Przedszkolu Nr 3

Refleksje po odbytej praktyce w Przedszkolu Nr 3 PDF Drukuj Email
środa, 18 grudnia 2013 01:04, odsłon: 18592

0215_miniPraca z dziećmi jest bardzo satysfakcjonująca. One mają w sobie chęć poznawania „nowego", czego nie zawsze można powiedzieć o dorosłych.

Dzieci potrafią za przekazaną wiedzę odwdzięczyć się uśmiechem. Za okazane ciepło, nauczyciel usłyszy miłe słowo a przedszkolaki nawet nie mają oporów przed przytuleniem się do swojej pani. To jest największy prezent, który pracownicy oświaty dostają od swoich pociech.

Dzięki uprzejmości pani Dyrektor, mgr Dorocie Durzyńskiej, miałam przyjemność tego wszystkiego doświadczyć praktykując jako student podyplomowych studiów w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Podpatrywałam  pracę doświadczonych nauczycielek, nabywałam nowe umiejętności w pracy prowadząc zajęcia z dziećmi. Moją opiekunką praktyk była  pani Agnieszka – nauczycielka z grupy Sarenek. To ona udzieliła mi wielu rad i wskazówek na temat prowadzenia zajęć dydaktycznych, radzenia z "humorkami", niekończącą się energią maluchów, trudnościami innej natury w codziennej pracy. Brałam udział w zajęciach dotyczących m.in. dinozaurów i smoków. Obchodziłam razem z przedszkolakami „Dzień Pluszowego Misia”.
Wierzę, że nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystam w przyszłości w pracy w takiej właśnie placówce. Miła atmosfera, pomocna pani Dyrektor, miłe panie nauczycielki oraz woźne oddziałowe, utwierdziły mnie w przekonaniu, że wybór placówki dla moich córek był strzałem w dziesiątkę. Jula i Ola z chęcią uczęszczają do przedszkola. Dzieci mają atrakcyjne zajęcia, wycieczki, spotkania z ciekawymi osobami. Wystarczy zajrzeć na internetową stronę przedszkola - aż miło popatrzeć na roześmiane buzie przedszkolaków.
Wszystkim rodzicom zastanawiającym się nad wyborem przedszkola dla swoich pociech polecam Przedszkole Nr 3 w Hajnówce.

praktykantka i studentka studiów podyplomowych
mgr Agnieszka Ewa Siemion

NASZE GRUPY 2013-2014