Start Rok 2013/2014 Dzień Pluszowego Misia w grupie ,,Żubrów”

Dzień Pluszowego Misia w grupie ,,Żubrów” PDF Drukuj Email
piątek, 13 grudnia 2013 12:45, odsłon: 1359

0208_miniTego dnia dzieci przyszły ze swoimi misiami do przedszkola. Po prezentacji wierszy o misiach: Cz.Janczarskiego „Naprawimy misia” Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola”, pani Krysia wyjaśniła dzieciom dlaczego przyniosły dzisiaj swoje misie do przedszkola.

Nauczycielka zapoznała dzieci z historią pluszowego misia i dodała, iż od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Następnie odbyła się „Parada misiów” - prezentacja maskotek misiów przez poszczególne dzieci w rytm muzyki. A zaraz potem odbyły się zabawy muzyczno- ruchowe przy piosence „Zatańcz z misiem” i „Co robi miś? ”oraz zabawa ,,Niedźwiedzia wędrówka’’ podczas której dzieci przekazywały sobie misia z rąk do rąk.

Po zabawach rozpoczęły się zawody:

1. „Niedźwiedzie łapy” – każdy zawodnik przenosił ręką w kuchennej rękawicy patyczki na szaszłyki ,było to bardzo trudne zadanie, ale wszystkim się udało.

2. „Garnek miodu” – zadaniem zawodnika było przyciągnięcie do siebie za pomocą sznurka (nawijanego na papierowy rulon) stalowego garnka.

Dzieci rozwiązywały „misiowe”, zagadki podczas których wykazały się dużą wiedzą na temat niedźwiedzi. Stworzone też zostały przez dzieci portrety pluszowego misia. Po tak intensywnych zawodach znalazł się czas na zabawy relaksacyjne z chustą animacyjną i tańce ze swoimi pluszakami. .

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały medaliony misia.

Opracowała :Krystyna Czurak

NASZE GRUPY 2013-2014