Start Rok 2013/2014 Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2013 17:41, odsłon: 1536

0204_mini

5 grudnia 2013 r. trzylatki z grupy wiewiórek miały bardzo ważną uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W programie spotkania przedstawiono bogaty repertuar: recytację wierszy, śpiewanie piosenek, tańce w kole i w parach, zabawy inscenizowane, instrumentację utworów muzycznych ale także pokaz umiejętności samodzielnego zdejmowania i nakładania kapci.

Zaproszeni goście, czyli rodzice i p. Dyrektor Dorota Durzyńska oceniali kolejne umiejętności nie tylko za pomocą braw, czyli jak zwykle, ale też z wykorzystaniem wesołej „buźki”, którą bardzo chętnie podnosili do góry – to był znak wysokiej noty!

Moment przyrzeczenia odbył się niezwykle uroczyście gdyż wspólnie z dziećmi tekst przysięgi recytowali rodzice a trzeba przyznać, że bardzo się postarali. Na najważniejszą chwilę spotkania, czyli pasowanie „ołówkiem – gigantem” – poprosiliśmy naszą panią dyrektor, która z wielką powagą mianowała trzylatki pełnoprawnymi przedszkolakami. Wręczone każdemu dziecku „Medale przedszkolaka” dopełniły całości wydarzenia.

W końcu nadszedł czas na prezenty. Rodzice na pamiątkę pasowania otrzymali oprawione zdjęcie dziecka w ozdobnym kaszkiecie a przedszkolaki od pani dyrektor otrzymały prześliczną kuchenkę do kącika lalek.

Nie sposób wspomnieć o towarzyszących tego dnia dużym emocjom. Był płacz, tulenie się do rodziców, niepewność , czy dam radę? Obserwowaliśmy też inne, radośniejsze doświadczenia: śmiech, błysk w oczach, śmiałe prezentacje poszczególnych umiejętności, krótkie spojrzenia mówiące wszystko „spójrz, to ja, jestem przedszkolakiem!” Jedne i drugie emocje są tak samo ważne, zupełnie inne ale prawdziwe i co najważniejsze, charakterystyczne dla trzylatków.

Przygotowany przez rodziców poczęstunek oraz serdeczna atmosfera podczas całej uroczystości była dopełnieniem odczucia spełnienia podczas tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia.

Jolanta Wołkowycka

NASZE GRUPY 2013-2014