Start Rok 2013/2014 O wilku w grupie V-ej integracyjnej

O wilku w grupie V-ej integracyjnej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2013 21:37, odsłon: 1431

0203_miniDnia 22.11.2013 r. w grupie V-ej integracyjnej odbyły się zajęcia na temat życia wilka, które poprowadziła pani Ewa Moroz–Keczyńska, kustosz Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN. Nasz gość wchodząc do sali w rękach dźwigał coś ciężkiego. Dzieci patrzyły z zaciekawieniem.

Co to jest?- pytały. To wilk, prawdziwy, taki jaki żyje na wolności w naszej puszczy. Były pełne zachwytu i podziwu, głaskały go, przytulały się. Pani Ewa opowiadała dzieciom o zwyczajach wilków, wyjaśniła znaczenie słowa wataha, zaprezentowała odgłosy wilków. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach ruchowych zaproponowanych przez Panią Ewę oraz chętnie współpracując ze sobą uzupełniały karty pracy. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, z żalem żegnały wilka, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Urszula Kiryluk, Marta Kalinowska-Szymańska

NASZE GRUPY 2013-2014