Start Rok 2013/2014 Spotkanie z członkami Koła PZN

Spotkanie z członkami Koła PZN PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2013 20:18, odsłon: 1342

0202_miniDnia 21.11.2013 r. w grupie V-integracyjnej gościliśmy członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce w składzie: panią prezes Alicję Leoniuk, wiceprezesa pana Janusza Puch oraz panią Dorotę Królikowską. Podczas spotkania towarzyszyła nam Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która przywitała naszych gości. Członkowie koła zaprezentowali dzieciom film pt. „N-jak niewidomi, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”.

Następnie pani Alicja i pani Dorota pokazały dzieciom pomoce ułatwiające osobom niewidomym i słabowidzącym funkcjonowanie w życiu codziennym takie jak: czujnik do pomiaru poziomu cieczy, tester koloru, okulary, telefon i laptop głośnomówiący oraz białą laskę.

Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawionymi przez panie pomocami szkolnymi ułatwiającymi przyswajanie wiedzy dzieciom niewidomym i słabowidzącym, takimi jak: wypukła mapa, linijka, zeszyty z powiększoną i pogrubioną liniaturą, lupy powiększające. Pan Janusz zaprezentował dzieciom tablice brajlowską oraz zaprezentował jak się na niej pisze.

Na koniec spotkania dzieci wręczyły zaproszonym gościom podziękowania i prace wykonane techniką wypukłą. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących a zaprezentowany film pokazał jak należy takim osobom pomóc kiedy spotkamy je na swojej drodze.

Urszula Kiryluk, Marta Kalinowska-Szymańska

NASZE GRUPY 2013-2014