Start Rok 2013/2014 Spotkanie z p. R. Korch - lekarzem i mamusią Mikołaja w maluszkach

Spotkanie z p. R. Korch - lekarzem i mamusią Mikołaja w maluszkach PDF Drukuj Email
sobota, 07 grudnia 2013 02:21, odsłon: 1719

0199_miniNasze maluszki po raz kolejny miały na zajęciach gościa. Tym razem zaprosiliśmy do przedszkola mamusię Mikołaja, która jest lekarzem.

Pani Renata Korch opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała przedszkolakom najbardziej charakterystyczne narzędzia, które są niezbędne lekarzowi podczas badania pacjenta. Mieliśmy okazję na prawdziwe lekarskie badanie i to w przedszkolu! Mierzyliśmy temperaturę, osłuchiwaliśmy stetoskopem płuca, drewnianą szpatułką sprawdzaliśmy stan zdrowia naszego gardła. Na szczęście wszystkie dzieci były zdrowe.

W zainscenizowanej zabawie „U lekarza”, pani doktor zbadała troje chorych pacjentów. Byli to: miś z chorą łapką – pewnie po szalonej zabawie z okazji Święta Pluszowego Misia..., płacząca bez końca lalka Ania z naszego kącika i na koniec nasz Remek, który przedstawił nadzwyczaj wiarygodnie, chore, obolałe dziecko. Wszystkich pacjentów p. doktor starannie zbadała i przypisała receptę. Następnie wszystkie nasze przedszkolaki, a nawet nasze panie: p. Anetka, Justynka i Jola otrzymały indywidualne recepty. Jakby tego było mało, dostaliśmy również witaminowe żelki – doustnie . Były bardzo smaczne, a wiemy też, że bardzo zdrowe.

Na koniec spotkania zaprosiliśmy p. Renatę Korch i nasze maluszki na mini –scenkę teatralną, w której p. Jola i Anetka przedstawiły w sposób humorystyczny wiersz „Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku..." Smutno nie było...

Wspólny taniec z p. doktor był dla wszystkich kolejnym, nowym doświadczeniem – taniec z zaproszonym gościem to przecież niecodzienna sprawa.

Jeszcze raz dziękujemy mamusi Mikołaja za ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę i przy okazji zachęcamy innych rodziców na wspólne zajęcia dla naszych dzieci.

Jolanta Wołkowycka

NASZE GRUPY 2013-2014