Start Rok 2013/2014 Pan leśniczy Tomek Olejnicki o wiewiórce w maluszkach

Pan leśniczy Tomek Olejnicki o wiewiórce w maluszkach PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2013 20:28, odsłon: 1688

0192_miniDnia 19 listopada 2013 r. w grupie maluszków po raz pierwszy mieliśmy gościa, odwiedził nas leśniczy z Nadleśnictwa w Hajnówce pan Tomek Olejnicki. W sposób profesjonalny, jak przypadło na „człowieka z lasu”, opowiedział nam o wiewiórce, bohaterce naszej grupy.

Przedszkolaki usłyszały opowiadanie o wiewiórce Basi, która gdyby nie przyjaciele zostałaby bez jedzenia na zimę. Dzieci dowiedziały się też wielu ciekawostek na temat wiewiórki np. to, że wiewiórka skacząc z gałęzi na gałąź używa swego ogonka jak spadochronu, na którym spada w dół. Nasze maluszki już dobrze wiedzą, jakie jest najbardziej ulubione pożywienie wiewiórki - miały możliwość manipulowania orzechami laskowymi, szyszkami i żołędziami. Charakterystyczne cechy naszego grupowego zwierzątka też nie są nikomu obce. Wszyscy dobrze wiedzą, że kolor pomarańczowy jest dominujący, małe uszy są zakończone pędzelkami a oczy wiewiórki są małe i czarne jak węgielki. W dalszej części zajęć dzieci otrzymały karty pracy, na których musiały odpowiednimi kolorami uzupełnić puste pola obrazka przedstawiającego wiewiórkę w naturalnym środowisku. Zadanie wydawałoby się proste, ale tylko nielicznym maluszkom udało się to bezbłędnie i samodzielnie wykonać.

Na zakończenie spotkania nasze maluszki wystąpiły z popisową piosenką, pt. „Wiewióreczka”. Pan Tomek próbował razem z nami inscenizować piosenkę, ale tym razem to nie on był bardziej przekonujący. Brawo 3 latki!

Jeszcze raz dziękujemy p. Tomkowi za mądrą i ciekawą lekcję o wiewiórkach i „rysujące prezenty” (ołówki z nasadką zwierzątka).

Jolanta Wołkowycka

NASZE GRUPY 2013-2014