Start Rok 2013/2014 Pięciolatki z grupy Sarenek w hajnowskiej Mleczarni

Pięciolatki z grupy Sarenek w hajnowskiej Mleczarni PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2013 20:39, odsłon: 1429

0189_miniPięciolatki z grupy Sarenek w hajnowskiej Mleczarni13 listopada 2013r. dzieci z grupy Sarenek Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce chcąc poznać tajemnice Mlekoladii, w ramach programu „Co warto jeść", pojechały na wycieczkę autokarową do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce. Wszystkie chciały zobaczyć na własne oczy w jakim miejscu powstają produkty mleczne takie jak: ser biały, ser żółty, masło i skąd mleko trafia do sklepów a potem do naszych domów.

Po mleczarni oprowadziła nas pani Małgosia, która bardzo dokładnie i ciekawie opowiadała o sposobach przetwarzania mleka. Najwięcej emocji wzbudził u dzieci widok „kąpiących się" w basenach żółtych serów i ogromny labirynt rur, którymi mleko wędruje po przebadaniu w laboratorium oraz wielkie półki gdzie sery leżakują. Przedszkolaki zobaczyły z bliska jak pakuje się sery żółte, sprawdzały czy są ciężkie. Na „serowej" wadze miały okazję zważyć się grupowo, co wzbudziło dużo śmiechu, kiedy okazało się, że wszystkie ważą prawie 500 kilogramów. Największą atrakcją była jednak „karuzela" do pakowania serów na paletach, na której pięciolatki miały okazję się pokręcić. Na zakończenie panie pracujące przy produkcji białego sera poczęstowały dzieci twarogiem, który wszyscy zjedli ze smakiem. Wycieczka była bardzo interesująca, za co przedszkolaki podziękowały wręczając pani Małgosi obrazek z krówką.

Joanna Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014