Start Rok 2013/2014 Pięciolatki z „Trójki” zwiedziły Mlekolandię

Pięciolatki z „Trójki” zwiedziły Mlekolandię PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2013 18:33, odsłon: 1297

0188_mini

12 listopada 2013r. dzieci z grupy III Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w ramach realizowanego programu „Co warto jeść", pod opieką nauczycielki Joanny Ruszuk, poznały mleczną krainę „Mlekolandię".

Podczas zajęć dowiedziały się skąd się bierze mleko i dlaczego jest ono tak ważne w naszej codzienne diecie, nauczyły się też rozpoznawać produkty mleczne. Zapoznały się z nowymi terminami – wapń, witamina D, żywe kultury bakterii i za co są one odpowiedzialne w naszych organizmach. Zrozumiały, że produkty mleczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Najważniejszą częścią wędrówki po Mlekolandii było wspólne sporządzenie pełnych witamin owocowych koktajli z maślanki, kefiru, naturalnego jogurtu z truskawkami oraz twarożku z białego sera. Na zakończenie zajęć dzieci zaprosiły panią dyrektor przedszkola Dorotę Durzyńską na degustację, by wspólnie z nimi przy pięknie nakrytym stole spróbowała koktajli i twarożku. Same z wielkim apetytem zajadały sporządzone własnoręcznie mleczne smakołyki i obiecały, że codziennie dla zdrowia będą spożywały produkty z mlecznej krainy.

Joanna Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014