Start Rok 2013/2014 Orzeł biały – dumą dzieci z Koła Plastycznego „Barwinek”

Orzeł biały – dumą dzieci z Koła Plastycznego „Barwinek” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2013 20:11, odsłon: 2406

0185_miniKolejnym, artystycznym wyzwaniem dzieci z koła plastycznego „Barwinek”, był jeden z ważniejszych polskich symboli narodowych– Orzeł Biały.

Przystępując do pracy wzięliśmy pod uwagę:

• możliwość przystąpienia do Wielkiego Konkursu Ekologicznego „Drugie życie śmieci”, w którym ważne jest zainteresowanie dzieci ideą powtórnego wykorzystywania odpadów, czyli tzw. upcyklingu oraz

• artystyczną prezentację przedszkolaków w związku z obchodami Święta Niepodległości Polski.

Po zebraniu różnorodnych „śmieci”, w którym brało udział prawie całe przedszkole (dziękuję za pomoc pani Ani, Agnieszce, Bogusi, Iwonce, Gosi i Swietłance), przystąpiliśmy do długiej, wyczerpującej ale bardzo ciekawej pracy. Wykorzystaliśmy sporo odpadów: duży karton po lodówce, płyty CD, nakrętki, plastikowe łyżki i talerze, folię aluminiową i bąbelkową, złotko po czekoladkach i bombonierkach, kawałki styropianu i skrawki papieru.

Powstało niezwykle imponujące dzieło – wielkoformatowy Orzeł Biały. Trudno uwierzyć, że powstał ze śmieci. Nie mamy też wątpliwości, że godnie reprezentował naszą placówkę podczas tak ważnego, Polskiego Święta Niepodległości.

Jolanta Wołkowycka

NASZE GRUPY 2013-2014