Start Rok 2013/2014 "Jabłka”- pyszne dary jesieni" - zajęcia otwarte w grupie pięciolatków

"Jabłka”- pyszne dary jesieni" - zajęcia otwarte w grupie pięciolatków PDF Drukuj Email
środa, 06 listopada 2013 18:22, odsłon: 1669

0180_miniCelem naszego spotkania było rozwijanie inwencji twórczej poprzez wyrażanie przeżyć inspirowanych muzyką i ruchem; odczuwanie radości i przyjemnych doznań wynikających z udziału we wspólnych zabawach; zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródło witamin; wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania się.

Przywitaliśmy Panią Dyrektor oraz zaproszonych gości piosenką "Jesienna cza-cza". Dzieci zaprezentowały także wiersz "Wokół kolorowo" i "Jesienny pociąg". Największy zachwyt wzbudziła piosenka z ilustracją ruchową "Jabłuszko rumiane".

I. Hej! Pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Hej! Pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Jabłuszko rumiane słońcem malowane podaruję.

II. Hej! Pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Hej! Pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Komu podaruję, ten mi podziękuje za jabłuszko.

III. Hej! Pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Hej! Pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Pod drzewami w sadzie jesień jabłka kładzie kolorowe.

Przedszkolaki przesłały całusy swoim bliskim i zaprosiły do tańca "Wiewióreczka”.

Chętni brali udział w konkursach. Najszybciej "gerberka" zjadł tata Antosia. Z obieraniem jabłka, w taki sposób aby skórka była jak najdłuższa, poradziła sobie mama Juli. Chociaż uważam, że medal należy się także tatusiom, którzy brali udział w tej konkurencji. Z wypiciem soku na czas nie mieli problemu mali ani duzi. Na wszystkich czekała pyszna szarlotka, upieczona przez babcię Antosia. Ślicznie dziękujemy za smakołyk i polecamy się na przyszłość, jesteśmy chętni degustować takie pyszności. Zadaniem dla każdego było zapamiętanie hasła:

Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie.

Rodzice zadowoleni, dzieci szczęśliwe, czegóż chcieć więcej? Miła atmosfera i słowa uznania dostarczają chęci do organizowania kolejnych zajęć otwartych. Rodzice mogą w bezpośredni i atrakcyjny sposób poznać wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Mogą zobaczyć własne dziecko, ocenić jego wiadomości i umiejętności.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

NASZE GRUPY 2013-2014