Start Rok 2013/2014 Spotkanie przedszkolaków z „trójki” z pisarzem Tomaszem Samojlikiem

Spotkanie przedszkolaków z „trójki” z pisarzem Tomaszem Samojlikiem PDF Drukuj Email
środa, 23 października 2013 06:02, odsłon: 1432

0177_mini16 października 2013r. pan Tomasz Samojlik, autor przygód o żuberkuPompiku, odwiedził dzieci z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Przedszkolaki od dawna słuchały opowiadań o Pompiku i jego przyjaciołach, poznały też innych bohaterów książek i komiksów pana Tomasza. Były bardzo ciekawe - skąd pisarz bierze pomysły i jak powstają ilustracje w jego książkach?

Dlatego też z niecierpliwością czekały na to wydarzenie, tym bardziej, że nigdy jeszcze nie miały okazji zobaczyć na własne oczy „prawdziwego pisarza”.

Tomasza Samojlika w imieniu pani dyrektor przedszkola mgr Doroty Durzyńskiej, nauczycielek i dzieci serdecznie powitała organizatorka spotkania – nauczycielka Joanna Ruszuk. Dzieci z wszystkich grup pokazały naszemu gościowi wykonane różnymi technikami plastycznymi prace zespołowe przedstawiające ulubione postacie z książek o żuberku: Pompika, Polinkę, mamę Poradę, tatę Pomruka i łosia Cezara. Dekorację sali uzupełniały przyniesione przez dzieci książki autorstwa pana Tomasza.

Nasz gość od pierwszych słów zainteresował wszystkich pokazem multimedialnym i opowiadaniem o życiu zwierząt w Puszczy Białowieskiej: co jedzą, jak przygotowują się do zimy żubr, łoś, dzik, wiewiórka, jak wygląda ryś i ryjówka. Pan Tomasz zachęcał dzieci do spacerów po puszczy, obserwowania przyrody iczytania książek z pomocą nauczycielek i rodziców w domu. Dzieci chętnie zadawały pytania i odpowiadały na pytania pisarza. Najwięcej emocji wzbudziła nauka rysowania znanych dzieciom bohaterów: Pompika, Wyderki i postaci z nowej książki pana Tomasza. Z podziwem patrzyły z jaką łatwością autor rysuje zwierzątka za pomocą kół, kółek, linii prostych i falistych. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Dzieci wręczyły gościowi własnoręcznie wykonany jesienny obrazek-laurkę i poprosiły o podpisanie książek przyniesionych z domu. Podczas indywidualnych rozmów z twórcą przedszkolaki obiecywały, że gdy tylko nauczą się czytać, przeczytają wszystkie książki i komiksy jego autorstwa.

Dziękujemy Tomaszowi Samojlikowi za spotkanie i czekamy na nowe publikacje!

J. Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014