Start Rok 2013/2014 Zajęcia karate w grupie IV

Zajęcia karate w grupie IV PDF Drukuj Email
wtorek, 15 października 2013 00:47, odsłon: 1574

0170_miniGościliśmy uczniów Hajnowskiego Klubu Karate, pana Roberta Mikołajczuka i jego syna Jakuba. Nauczycielem ich jest pan Jerzy Iwaniuk, który posiada czarny pas -1 dan.

Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.

Przedszkolaki miały ćwiczenia ogólnorozwojowe, a także zabawy ruchowe. Z zainteresowaniem obserwowały pokaz karateków i z chęcią wykonywały proponowane zadania. Panie, próbowały swoich sił, i muszę przyznać, że całkiem dobrze im to szło. Ruchy wykonywane podczas treningu są niezwykle skomplikowane, trzeba wykazać się skupieniem. Przedszkolaki dobrze się spisały, i pierwszą lekcję zaliczyły na pas biały. Aby zdobywać kolejne pasy karate, chętne dzieci mogą pójść w ślady Jasia i Filipa i uczęszczać na treningi w środę i piątek (Zespół Szkół nr 1 w Hajnówce, godz.17.30; kontakt: Jerzy Iwaniuk  nr tel. 509-115-071, Robert Mikołajczuk nr tel. 663-539-615).

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Iwona Gierasimiuk

NASZE GRUPY 2013-2014