Start Rok 2013/2014 Zajęcia warsztatowe w grupie III z plastykiem – p. Danielem Gromackim

Zajęcia warsztatowe w grupie III z plastykiem – p. Danielem Gromackim PDF Drukuj Email
wtorek, 24 września 2013 19:48, odsłon: 1607

0168_miniDzieci przyniosły na zajęcia liście, materiały o różnych ciekawych fakturach,folię bąbelkową, po to, aby stworzyć piękne grafiki. Pod okiem taty Nastki, powstawały cuda.

Najpierw przyklejaliśmy, tworząc kompozycje. W pewnym momencie, Magda.A woła: „proszę pani, zobacz jaką zrobiłam piękną konzyzalię”. Miała na myśli- „kompozycję” :). Tak powstały nasze matryce. Następnie pan Daniel wałkiem rozprowadzał farbę drukarską na naszych matrycach, przykładał białą kartkę i przy pomocy łyżki odbijał wytwory. Powstały piękne grafiki, które możemy obejrzeć na wystawie w hoolu. Poznaliśmy technikę graficzną zwaną kolografią (technika wypukłodrukowa). Mieliśmy także możliwość poznania techniki zwanej monotypią (grafika płaskodrukowa). Na szybie rozprowadzona została farba, którą delikatnie przykryliśmy białą kartką. Przedszkolaki długopisami rysowały na dowolny temat. Zdziwiły się, gdy rysunki odbiły się od szkła na odwrotnej stronie. Ta metoda bardzo się dzieciom spodobała. Na zakończenie i w ramach podziękowań za bardzo ciekawą lekcję o technikach graficznych, mali artyści zatańczyli przy piosence „Wiewióreczka”. Nastusia do tańca naszego gościa porwała, i kujawiaka z nim tańcowała.

Mamy nadzieję, że pan Daniel odwiedzi nas jeszcze i pokaże kolejną ciekawą technikę plastyczną.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

NASZE GRUPY 2013-2014