Start Rok 2013/2014 Spotkanie z policjantką w Przedszkolu Nr 3

Spotkanie z policjantką w Przedszkolu Nr 3 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 września 2013 16:44, odsłon: 1845

0167_miniDnia 20 września 2013r. w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbyło się spotkanie starszaków z grupy III, IV i V z panią policjantką Powiatowej Komendy w Hajnówce – starszym sierżantem Joanną Węcko i pracownikiem cywilnym policji - panią Anną Pawluczuk.

Gości powitała pani dyrektor przedszkola - mgr Dorota Durzyńska, która podkreśliła, że wizyta ta odbywa się w czasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego i jest wspaniałą okazją do edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Podczas prezentacji multimedialnej przedszkolaki utrwaliły poznane na zajęciach w przedszkolu zasady: jak należy bezpiecznie poruszać się pieszo po drogach, podróżować samochodem, jeździć na rowerze, jak bezpiecznie bawić się w domu, na podwórku i w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się również jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, m.in. kiedy zauważą pożar lub kiedy atakuje pies. Pani policjantka ostrzegła też dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie można rozmawiać i wpuszczać do domu. Wiele emocji wzbudził pokaz munduru i wyposażenia niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Chętne dzieci miały okazję dotknąć policyjną odznakę, latarkę, kajdanki, mogły przymierzyć czapkę lub policyjną kurtkę. Starszaki z „trójki” czynnie uczestniczyły w rozmowie z panią policjantką, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom laurki i zaśpiewały piosenkę „ Kolorowe światła”. Nasi goście sprawili nam niespodziankę i po zakończonym występie dzieci otrzymały znaczki odblaskowe, a wszystkie trzy grupy dostały kamizelki odblaskowe, które będą nam służyć w czasie spacerów i wycieczek.

Dziękujemy paniom z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce za tę pouczającą pogadankę o zasadach bezpieczeństwa.

Joanna Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014