Start Rok 2012/2013 Moje dziecko idzie do szkoły - spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hajnówce

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Moje dziecko idzie do szkoły - spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hajnówce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2013 22:29, odsłon: 2346

0000_miniW dniu 13.06.2013r. odbyło się spotkanie z Panią Zenaidą Barduszką –pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce poświęcone przygotowaniu dzieci do pójścia do szkoły.

Na spotkaniu można rodzice mogli się dowiedzieć na co należy zwrócić uwagę zanim dziecko zostanie wysłane do szkoły. Pani Barduszko zwróciła uwagę na wyposażenie dziecka w odpowiednio dobrany do wzrostu i wagi dziecka, plecak, ab zapobiec obciążeniu jego kręgosłupa. Ponadto powiedziała też o tym jak ważne jest stworzenie oddzielnego miejsca pracy w domu dla dziecka, czyli zadbanie o dobrane do wzrostu dziecka biurko i krzesło, odpowiednie oświetlenie, gdyż ma to ogromny wpływ na komfort dziecka podczas pracy, jak również na efektywność przebiegu pracy.

Poruszyła również kwestię organizacji planu dnia dziecka rozpoczynającego naukę w szkole, w którym uwzględnia psychofizyczne możliwości siedmioletniego dziecka. Podkreśliła, że szkoły starają się tak organizować plan zajęć dla pierwszoklasistów, aby na początku i końcu tygodnia było mniej zajęć trudniejszych (np. zajęcia plastyczne, zajęcia fizyczne) niż w środku tygodnia. Sama organizacja klasy dla dzieci w takim wieku również jest odpowiednio przygotowana. Klasy są wyposażone w ławki i krzesła, które odpowiadają różnemu wzrostowi dzieci. Przed usadowieniem dziecka w ławce jest ono mierzone, aby optymalnie dopasować wysokość ławki i krzesła do jego wzrostu.

Spotkanie było bardzo ważne z punktu widzenia merytorycznego dla rodziców, ponieważ poruszono na nim kwestie mogące wpływać na przebieg nauki dziecka.

 

Autor: Anna Ruda

Zdjęcia: Anna Ruda

 

 

 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information