Start Rok 2012/2013 Ewakuacja w Przedszkolu Nr 3

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ewakuacja w Przedszkolu Nr 3 PDF Drukuj Email
piątek, 07 czerwca 2013 19:51, odsłon: 2917

0151_miniRealizując wymogi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin, wytycznych Wojewody Podlaskiego z dnia 21grudnia 2012 roku do działalności w zakresie obrony cywilnej w 2013 roku oraz wytycznych Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 03 stycznia 2013 roku do działalności w zakresie obrony cywilnej w 2013 roku i rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

(Dz. U. Nr 109 , poz. 719), które reguluje kwestię ewakuacji z obiektów: właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.

 

W przypadku obiektu, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać - co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.
Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy, instytucja muszą wg przepisów posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.
Dyrekcja Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w związku z powyższym podjęła decyzję o przeprowadzeniu w II kw. 2013 r. ćwiczeń praktycznej organizacji i warunków ewakuacji personelu i przedszkolaków z budynku Przedszkola Nr 3 w Hajnówce w razie ogłoszenia alarmu pożarowego.
W dniu 29 maja 2013 r. o godz. 1100 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku Przedszkola Nr 3 w Hajnówce. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyr. Pani Dorota Durzyńska. Do czasu przybycia służb ratunkowych akcją ratunkową kierowała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. W ćwiczeniach wzięło udział 110 przedszkolaków, 19 osób personelu przedszkola oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Hajnówka członek MZZK Pan Bazyl Wawreszuk. Uczestnicy ćwiczenia na polecenie ustne Pani dyr. i nauczycielek opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Opuszczeniu budynku przedszkola zajęło tylko 3 minuty. Zdyscyplinowanie przedszkolaków w prowadzonej ewakuacji przyczyniło się do tak szybkiego opuszczenia budynku. Po złożeniu raportu przez poszczególne wychowawczynie dla Pani Dyr. Doroty Durzyńskiej wynikało, że wszyscy pracownicy i personel pomocniczy oraz przedszkolaki opuściły rejon zagrożony. Opuszczenie budynku prowadzona czterema drogami ewakuacyjnymi. Następnie przedszkolaki obejrzeli samochody bojowe straży pożarnej, który na czas ćwiczeń przybyły na teren przedszkola, którymi dowodził Pan Piotr Odzijewicz z-ca dowódcy zmiany Po obejrzeniu sprzętu strażackiego pracownicy i przedszkolaki powrócili do budynku przedszkola.

autor: Bazyl Wawreszuk, Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych

fot. Emilia Rynkowska

 

 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information