Start Rok 2012/2013 I Maluchy i Starszaki to bezpieczne przedszkolaki

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

I Maluchy i Starszaki to bezpieczne przedszkolaki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 czerwca 2013 22:03, odsłon: 2577

0149_miniMądre maluszki zgłębiały w maju swoją wiedzę oraz doskonaliły umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci wspaniale spisały się podczas zajęć na temat przedmiotów oraz miejsc, które są dla nich bezpieczne lub mogą być niebezpieczne.

Wiedzą, że są w naszym otoczeniu rzeczy, które odpowiednio używane są bezpieczne, ale mogą też sprawiać ból lub skaleczyć, kiedy nie używamy ich prawidłowo. Doskonale znają zasady, których należy przestrzegać przebywając w łazience, w szatni, na tarasie oraz przedszkolnym placu zabaw.

„Zyga” i „Maciek” (pacynki) przedstawiły dzieciom jak niebezpieczne mogą się okazać rozmowy z obcymi – nawet tymi baaaardzo miłymi. „Zyga” zaprezentowała sztuczki, które najczęściej stosują osoby obce, które mają złe zamiary. Okazało się, że osoby niebezpieczne nie zawsze są brzydkie i niemiłe, bywają też ładne i sympatyczne. Podsumowaniem tych cennych wiadomości było wykonanie przez dzieci plakatu „Obcy – niebezpieczny”. Dzieci wycinały z gazet postacie, które wydają się im niebezpieczne i przyklejały do dużego arkusza papieru.

Dzieci doskonale wiedzą, że psy, szczególnie te biegające bez właściciela bywają groźne. Wspólnymi siłami ustaliliśmy, co może psa rozzłościć oraz co można zrobić, by uniknąć ataku złego kundla. Maluchy poznały też pozycje, które pomagają człowiekowi podczas ataku złego psa.

Ukoronowaniem cyklu zajęć o bezpieczeństwie była wizyta pani policjantki. Dzieci miały możliwość „zwiedzenia” radiowozu, dotknięcia pałki policyjnej, „przymierzenia” kajdanek, obejrzenia lizaka oraz innych sprzętów, które pomagają policjantom w pracy. Dzieciaki z przejęciem przymierzały kurtkę policyjną, kamizelkę, czapki… Miłe panie policjantki sprawiły, że dzieci przełamały dystans oraz nabrały zaufania do policji. Za ciekawą wizytę pięknie podziękowaliśmy oraz wręczyliśmy gościom kwiaty.

Z pewnością skorzystamy z zaproszenia funkcjonariuszek do odwiedzenia ich miejsca pracy. Ale to już w czterolatkach!

Bogusława Wołodkiewicz


 

 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information