Start Rok 2012/2013 Uczta muzyczna - spotkanie z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Muzycznej

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uczta muzyczna - spotkanie z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Muzycznej PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2013 16:21, odsłon: 2745

0148_miniMieliśmy przyjemność wysłuchać repertuaru przygotowanego przez uczniów Szkoły Muzycznej, oraz zapoznać się ze sposobem gry na trąbce, pianinie oraz skrzypcach. Hejnał zagrany przez pana Artura postawił na baczność kilku naszych rycerzy, a sonata zagrana na pianinie przez absolwentki naszego przedszkola, wręcz nas rozmarzyła. Dzieci z zachwytu aż buźki pootwierały.

 

Po minkach było widać, że im się ta uczta muzyczna bardzo spodobała. Z chęcią brały udział w zagadkach słuchowo- muzycznych prowadzonych przez panią Alę Sajewicz. Najbardziej zadziwiła gra na trąbce, a mianowicie to, że można na niej zagrać w taki sposób, że słyszymy komara, słonia i inne zwierzątka. Po tak ciekawym spotkaniu, zapewne kilku przedszkolaków namówi rodziców, aby zapisali ich do Szkoły Muzycznej, w celu rozbudzania i rozwoju podstawowych uzdolnień muzycznych oraz kształtowaniu umiejętności gry na instrumentach muzycznych.

Przedszkolaki także koncert dały, w piosence o lecie i „kanikułach” się zaprezentowały, za co gromkie brawa otrzymały. Łukaszowi pianino do gustu przypadło, ćwiczył przechodzenie po pasach, zeberka czarno-biała wesoło się do niego uśmiechała.

 

Na deser, pan Bernard Bieniakoński zagrał na pianinie utwór z filmu „ Śniadanie u Tiffany'ego”. Twórca muzyki do filmu Henry Mancini otrzymał za Śniadanie u Tiffany'ego dwa Oscary: za najlepszą muzykę i najlepszą piosenkę.

I ja także tam byłam, mleko i miód piłam, a w uszach melodia pozostała......

A.Panasiuk-Kaczoch


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information