Start Rok 2012/2013 Wycieczka do Białowieży dzieci z grupy III i IV- udział w ogólnopolskim projekcie edukacji ekologicznej pt. „Tropem żubra”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wycieczka do Białowieży dzieci z grupy III i IV- udział w ogólnopolskim projekcie edukacji ekologicznej pt. „Tropem żubra” PDF Drukuj Email
piątek, 26 kwietnia 2013 13:57, odsłon: 2891

0143_miniWiemy kto jest królem puszczy, i bardzo chcieliśmy go bliżej poznać. Umożliwiła nam to pani Kustosz, Ewa Moroz-Keczyńska, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o żubrze. Mało tego, mogliśmy go nawet zobaczyć z bliska.

 

Byliśmy takimi małymi studentami na dużej sali konferencyjnej w Białowieskim Parku Narodowym. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat żubra. Zabawa "zamiana w żubra", pokazała nam jak jest on duuuuuży. Długi rząd dzieci trzymając linę przemieszczał się po sali. Trudna to była sprawa, a mijanka z drugim "żubrem" to dopiero wyczyn. Podczas prezentacji, pokazana była walka dwóch żubrów. Madzia skomentowała to tak: biją się o dziewczynę, tak jak kaczki na naszej rzece. Możliwe, że to taki turniej dwóch rycerskich żubrów o rękę królewny Żuberki.

Następnie obejrzeliśmy ekspozycję stałą w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym. Co nie którym dech w piersi zaparło, gdy zobaczyli wielkie owady drapieżne. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski na rękę i zeszyty ćwiczeń. Zjadły drugie śniadanko - bułeczki + soczek i wyruszyliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Spotkaliśmy tam tarpany, sarenki i wilki, oraz króla Puszczy Białowieskiej. Wycieczkowicze zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola na obiad, który smakował jak nigdy. Świeże powietrze i walory przyrodnicze służą naszym małym ekologom.

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information