Start Rok 2012/2013 Konkurs recytatorski „ kocham, lubię, szanuję ...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuje”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Konkurs recytatorski „ kocham, lubię, szanuję ...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuje” PDF Drukuj Email
niedziela, 21 kwietnia 2013 21:35, odsłon: 3003

0142_miniW Przedszkolu Nr 3 wiosna zawitała na całego. 18 kwietnia Pani Wiosna wraz z Bocianem Fotografem i Żabką Rechotką, przeprowadziła konkurs recytatorski międzyprzedszkolny pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. Do tematu wprowadziła nas piosenka „Moja planeta” oraz „Ziemia to wyspa zielona”.

Zaproszonych gości oraz uczestników konkursu powitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Wraz z nią w komisji konkursowej zasiedli: sekretarz Urzędu Miasta p. Jarosław Grygoruk, polonistka Zespołu Szkół Nr 1- p. Ewa Wanda Wojcieszek, kierownik Miejskiej Biblioteki dla dzieci i młodzieży – p. Agnieszka Kazberuk oraz leśnik Nadleśnictwa Hajnówka- p. Tomasz Olejnicki. Jury miało trudne zadanie- wyłonienie Mistrza Recytacji. Do konkursu przystąpiło 19 przedszkolaków z Przedszkola Nr 1, 2, 3, 5 oraz z NSZP w Orzeszkowie i Punktu Przedszkolnego w Dubinach. Dzieci pięknie prezentowały przygotowane wiersze o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Wysłuchaliśmy utworów apelujących o dbanie i poszanowanie naszej przyrody, nie śmieceniu, nie hałasowaniu w lesie. Były także wiersze o kwiatkach, pszczółce, zajączku, gąsienicy i ulewie.

"Apel do ludzi"
Gdy się do życia wiosną świat budzi,
przyroda pisze apel do ludzi:
- To my, rośliny!
To my, zwierzęta!
O naszym zdrowiu nikt nie pamięta?
Trujące ścieki, trujące dymy,bez tlenu rzeki....

My się dusimy!
A gdy umrzemy, w trującym brudzie,
na martwej ziemi zginą też ludzie!
Chcemy żyć z wami w zgodzie, przyjaźni,
niechaj nie zabraknie wam wyobraźni!
Tęczowy motyl nad łąką lata,
pająk misternie sieć swą uplata.
Patrzcie, jak pięknie w lesie, w ogrodzie!
Ile jest życia w ziemi i w wodzie!
I ty, Pierwszaku, oszczędzaj wodę,
nie niszcz i nie śmieć.
DBAJ O PRZYRODĘ!

Przedszkolaki i ich panie zjadały witaminki - owoce, kosztowały wypieków z piekarni Bochen, i popijały herbatkę. A w tym czasie komisja obradowała. Bocian zdjęcia pstrykał, Wiosna czar rzucała, a nasza Żabka Rechotka dzieci rozweselała. Czekały z niecierpliwością, gdyż każde chciało zostać mistrzem recytacji. Jak się okazało, Mistrzynią Recytacji została Maja Krysztofiok z Przedszkola Nr 5. Jury nagrodziło jeszcze mianem wicemistrza recytacji dwie panieneczki - Małgorzatę Romaniuk z Przedszkola Nr 3 oraz Magdalenę Leoniuk z Punktu Przedszkolnego w Dubinach. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i prezenty ufundowane przez Burmistrza Pana Jerzego Siraka, Radę Rodziców Przedszkola Nr 3 oraz Nadleśnictwo Hajnówka. Wychowawczynie otrzymały podziękowania - drzewka przygotowane przez panią Iwonkę, a komisja ekologiczne kwiaty, wykonane przez panią Ulę.

Dziękujemy także piekarni Bochen- rodzicom Patryka Bondaruka z grupy I za smaczne wypieki oraz tacie Oli Sawko z grupy IV za owoce.

Konkurs miał na celu popularyzację literatury dziecięcej o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej; wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności; dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich; prezentację umiejętności artystycznych dzieci oraz nawiązanie współpracy między placówkami - integracja dzieci.
Z przyjemnością stwierdzam, że założone przez nas cele zostały zrealizowane, i mam nadzieję, że taka współpraca zaowocuje innymi przedsięwzięciami na rzecz dzieci.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information