Start Rok 2012/2013 Spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2013 22:40, odsłon: 2345

0141_miniW dniu 05.04.2013r. zostało zorganizowane spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Panią Niną Trendowską oraz Zenaidą Barduszko, skierowane do rodziców dzieci oraz pracowników przedszkola.

W pierwszej części Pani Nina Trendowska przedstawiła podstawowe zasady prawidłowego żywienia w wieku przedszkolnym.

Zwróciła uwagę, iż w żywieniu dzieci ważne jest zapewnienie wszystkich niezbędnych składników biorących udział w rozwoju dziecka, tj. witamin i minerałów, których najwięcej dostarczają warzywa, owoce, ryby i chude mięso. Podkreśliła także, iż posiłki powinny być podawane dzieciom regularnie, o tej samej porze w ciągu dnia. Wspomniała także, iż prawidłowe zasady żywienia to nie wszystko, codzienna aktywność ruchowa dziecka odgrywa znaczącą rolę w jego rozwoju.

W kolejnej części spotkania głos zabrała Pani Zenaida Barduszko, która w kilku słowa przedstawiła zasady postępowania w przypadku zachorowania dziecka na grypę. Podkreśliła, że bardzo ważne jest pozostawienie dziecka w domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. Należy uczulić dziecko na regularne mycie rąk oraz kichanie z użyciem jednorazowych chusteczek higienicznych.

Spotkanie dostarczyło cennych informacji z zakresu żywienia i zapobiegania chorobom zakaźnym i spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy zapewnili o ich przestrzeganiu w codziennym życiu swoich dzieci.

autor: Joanna Chodakowska, Anna Ruda

fot.: Bogusława Wołodkiewicz