Start Rok 2012/2013 "Zielony ogródek" w naszej sali

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

"Zielony ogródek" w naszej sali PDF Drukuj Email
wtorek, 09 kwietnia 2013 16:06, odsłon: 1853

0137_miniZimne i ponure dni ciągnęły się w tym roku bardzo długo. Przedszkolaki nie mogąc się doczekać nadejścia „Pani Wiosny" postanowiły wraz z panią Agnieszką Zalewską założyć wspólnie „Zielony ogródek" w sali z nadzieją, że to przyśpieszy nadejście wiosny.

 

Zgromadziły potrzebne przybory (pojemniczki, konewkę), ziemię, nasionka, fasolę i cebulki, których dostarczyli nam rodzice. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu: woda, słońce, ziemia. Najpierw na przygotowaną wcześniej mokrą watę wysiały nasiona rzeżuchy, a potem na ziemię owies. Następnie posadziły cebulę i fasolę i ustawiły na parapecie okna, w miejscu najbardziej nasłonecznionym. Pani uczuliła dzieci na to, że muszą pamiętać o tym, aby je systematycznie podlewać, to roślinki szybko urosną i będą mogły kłaść je na kanapki.

Nie minęło kilka dni a na naszym parapecie zrobiło się zielono i wesoło! Teraz każdego dnia sprawdzamy co się zmieniło w naszym małym ogrodzie - które rośliny wykiełkowały, jak bardzo urosły od poprzedniego dnia. Najwięcej radości sprawia dzieciom dbanie o rośliny i podlewanie ich.

Rozumiejąc, jakie ma znaczenie dla zdrowia zjadanie rzeżuchy i szczypioru, dzieci same zaczęły prosić o dodawanie ich im do kanapek jedzonych na śniadanie. Muszę przyznać, że bardzo im one smakują. Państwa także zachęcam do zaproszenia wiosny do waszych domów. Na każdym parapecie znajdzie się miejsce, na małą donicę, w której dzieci będą mogły samodzielnie zasadzić rośliny, a potem patrzeć z podziwem na ich rozwój. Wspólna praca zbliża, a dbanie o rośliny uczy odpowiedzialności i sumienności.

Agnieszka Zalewska


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information