Start Rok 2012/2013 PROGRAM KID SMART w naszym przedszkolu

PROGRAM KID SMART w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2013 22:27, odsłon: 2482

0140_miniW lutym 2013r. Zarząd Województwa Podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego zaakceptował listę placówek, którym Firma IBM Polska, w ramach Programu Kid Smart, przekaże nieodpłatnie sprzęt komputerowy. Nasze przedszkole znalazło się w gronie 18 placówek z tej listy.

IBM od wielu lat wspiera systemy edukacyjne na całym świecie poprzez udostępnianie swoich najnowszych technologii placówkom prowadzącym nauczanie początkowe i przedszkolne. Darowizna przekazana przez IBM dla naszego przedszkola ma wartość 8735 zł 98 gr.

Dwa nowoczesne Centra Komputerowe Young Explorer, zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku 3 – 7 lat, już do nas dotarły. Każde z nich obejmuje komputer w kolorowej, bezpiecznej dla dzieci obudowie, monitor, mysz optyczną, rozdzielacz, głośnik komputerowy, dwa zestawy słuchawkowe z mikrofonami oraz specjalistyczne oprogramowanie edukacyjne firmy Riverdeep.

Program IBM Kid Smart przygotowuje dzieci do wejścia w „świat cyfrowy”, do właściwego i bezpiecznego korzystania z komputerów. Kształtuje też odpowiedzialne podejście do wykorzystywania najnowszych technologii w późniejszym życiu.

Oprogramowanie Kid Smart służy dzieciom przede wszystkim do nauki. Daje im możliwość rozwijania koordynacji wzrokowej, słuchowej, twórczego myślenia, wyobraźni oraz pamięci. Wprowadzenie do programu elementów zabawy urozmaica i uatrakcyjnia zdobywanie nowych umiejętności wzbogacając w ten sposób proces dydaktyczno – poznawczy.

Młodzi odkrywcy z naszego przedszkola z dużym entuzjazmem penetrują elektroniczne zasoby wiedzy. Taki sposób edukacji bardzo im odpowiada.

Dorota Durzyńska

NASZE GRUPY 2012-2013