Start Rok 2012/2013 Ryby mają głos! Bajka ekologiczna w grupie I

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ryby mają głos! Bajka ekologiczna w grupie I PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 17:48, odsłon: 2394

0136_miniKlub Gaja (Gaja - w mitologii greckiej to Ziemia - Matka) - Stowarzyszenie o profilu kulturalnym i ekologicznym od 8 lat realizuje program edukacji ekologicznej: "Zaadoptuj rzekę". Zaadoptować to znaczy objąć opieką rzeki, stawy, jeziora, źródła lub inne akweny wodne. Przedszkolaki z Rzecznej rozpoczęły realizację programu na rzecz czystości rzeki Leśnej przepływającej niedaleko placówki, a także kultury racjonalnego użytkowania i ochrony wody.

 

22 marca Maluchy - Zuchy wystrojone na niebiesko obchodziły Światowy Dzień Wody. Dzieci poznały historię smutnej rzeczki z bajki ekologicznej: "O złotej rybce", a nawet same stały się aktorami! To pewne, że jeśli otoczymy rzekę opieką, sprzątniemy jej brzegi i wodę pomagamy przyrodzie. Jeśli rzeka będzie czysta, zadbana, stanie się idealnym miejscem dla zwierząt, roślin i dla nas - ludzi. Mnóstwo radości sprawia nam przecież spacerowanie jej brzegiem i obserwowanie otaczającej przyrody. Nie

lada atrakcją okazały się zabawy ruchowe z wykorzystaniem kija deszczowego (instrument wydający dźwięk deszczu) i eksperyment, który wykazał, że nawet niewielka ilość zanieczyszczeń wpływa negatywnie na jakość wód. Woda jest niezbędna do życia, zależymy od wody! Ochrona i oszczędzanie tego cennego skarbu dotyczy każdego: Małego i Dużego! Szanujmy każdą kroplę!

Urszula Raczkowska - Filinowicz


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information