Start Rok 2012/2013 Nasze prace z koła ,,Rękodzieła Artystycznego”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Nasze prace z koła ,,Rękodzieła Artystycznego” PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2013 14:57, odsłon: 2483

0135_miniW ramach realizacji programu własnego pani Agnieszki Zalewskiej, dzieci z grupy zajączków uczestniczyły w czwartych zajęciach plastycznych koła ,,Rękodzieła Artystycznego”. Tematem zajęć były jajka wielkanocne z cekinami. Poprzednio 4-latki wykonali aniołki świąteczne, maski karnawałowe i zwierzątka z masy solnej.

 

Każde zajęcia, w których dziecko uczestniczy, przyczyniają się do wspomagania jego wszechstronnego rozwoju, doskonalą sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i wrażliwość, co powoduje, że postawa dziecka jest postawą małego artysty. Bezpośredni kontakt ze sztuką wpływa dodatnio na osobowość, a tym samym zaspokaja potrzeby emocjonalne i psychiczne, twórczość dziecka staje się twórczością ekspresyjną.

Członkowie koła ,,Rękodzieła Artystycznego” uczestnicząc w zajęciach wyciszają negatywne emocje i aktywnie angażują się w swoje dzieła. Zajęcia plastyczne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż każda wypowiedź artystyczna jest tu prawidłowa. Przeżycia, jakich uczestnicy doznają w toku wykonywania prac plastycznych, wzbogacają ich życiowe doświadczenia. Młodzi twórcy potrafią już zinterpretować temat na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób. Wiele rzeczy widzą na nowo oraz umieją przekazać wartości ulotne, trudne do uchwycenia nastroje, emocje i subtelności uczuć. Stosowanie różnych technik plastycznych daje wiele radości i wzbogaca warsztat dziecka.

Dzieci z dużym zaangażowaniem, dokładnością, chęcią wykonują swoje prace i z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć.

Agnieszka Zalewska


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information