Start Rok 2012/2013 Świętujemy pierwszy dzień wiosny!

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Świętujemy pierwszy dzień wiosny! PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2013 19:04, odsłon: 2561

0129_miniOd dawien dawna Marzanna - kukła przedstawiająca boginię symbolizującą zimę jest nieodłączną towarzyszką dzieci w dniu 21 marca, kiedy to żegnają zimę a witają wiosnę! Tego roku także, dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi Paniami wykonały Zimową Pannę.

 

Jak zwyczaj każe Marzanna powinna spłynąć wraz z lodową krą wprost do morza lub zostać spalona. Nie zawsze jest to jednak działanie przyjazne naturze. Maluszki swoją Marzannę żegnały symbolicznie. Pani wyniosła Marzannę za okno i kiedy dzieci machały jej na pożegnanie przybyli do nas oczekiwani goście: Pięciolatki z grupy integracyjnej wraz ze swoimi Paniami i wieeeelką Balonową Marzanną z zaproszeniem na pierwszy wiosenny spacer. Kiedy wspólnie powtarzaliśmy nasz wiersz na pożegnanie zimy w drzwiach pojawiła się Pani Wiosna! Żeby Balonowa Panna zbyt długo nie sprzeczała się z Wiosną, wyruszyliśmy na spacer w okolicy przedszkola by na koniec pożegnać ją z wielkim hukiem! Po powrocie do przedszkola obie grupy spotkały się w sali pięciolatków. Miło było patrzeć jak dzieci samodzielnie przygotowywały sobie i ze smakiem zjadały zdrowe, wiosenne przekąski z krakersów i twarożku przygotowanego przez pięciolatki i zieleninki wyhodowane przez Maluszki. Świętowanie Pierwszego dnia wiosny zakończyliśmy wspólną zabawą. Trzylatki pod każdym względem mogły liczyć tego dnia na pomoc starszych kolegów i koleżanek. To na pewno nie ostatnie nasze spotkanie!

Tekst: Urszula Raczkowska - Filinowicz

Współprowadząca zajęcia: Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia: Małgorzata Reduch

 

 


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information