Start Rok 2012/2013 Zajęcia otwarte z języka angielskiego

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajęcia otwarte z języka angielskiego PDF Drukuj Email
środa, 13 marca 2013 19:59, odsłon: 2498

0123_miniZajęcia, na które zaproszeni zostali rodzice miały na celu zaprezentowanie sposobów i metod nauczania języka angielskiego. Rodzice mogli zobaczyć postępy swoich pociech, poczynione w nauce języka obcego.

 

Starałam się pokazać jak, w prosty sposób, poprzez zabawę, można zaciekawić i zainspirować dzieci do nauki. Zagadnieniem przewodnim były kolory. Przy użyciu materiałów tj. bibuła, pojemniki z wodą, wyczarowaliśmy 5 kolorów, które dzieci z łatwością przyswoiły. Metoda „czarowania„ kolorów przy użyciu wody nie była przypadkowa. Chciałam nawiązać swoje zajęcia do tematu przewodniego- „ Los wody w naszych rękach” jaki przedszkolaki realizują w ramach programu edukacji przyrodniczo-ekologicznej.

Po magicznym wprowadzeniu do tematu, wiedza teoretyczna została wykorzystana w praktyce. Dzieci podczas gier i zabaw ruchowych opartych na metodzie TPR ( metoda reagowania całym ciałem Total Physical Response ), powtarzały oraz utrwalały zdobytą wiedzę. Metoda ta, oparta jest na reakcji motorycznej dziecka, dlatego odpowiada na jego stałą potrzebę ruchu. Dzięki TPR zajęcia poświęcone nauce języka obcego są atrakcyjniejsze. Pobudzana jest pamięć motoryczna , dzięki czemu unika się znużenia dzieci i utraty koncentracji.

Na zakończenie zajęć dzieci zaprezentowały się rodzicom w piosence i tańcu. Występ zadowolił widzów, wywnioskować to można było po ich dumnych minkach. Przedszkolaki zostały nagrodzone za dobre zachowanie i aktywny udział, a ja z przyjemnością stwierdzam, że zaplanowany cel został zrealizowany. Po rozmowie z rodzicami, dostałam informacje zwrotną, że widzą efekty nauki języka angielskiego u swoich pociech i są mile zaskoczeni, że dzieci tak szybko przyswajają język obcy. Ale nie ma się czemu dziwić, gdyż umysł dziecka jest w tym wieku bardzo chłonny; posiadają one naturalną ciekawość świata i chęć do nauki. Widzę, że dla dzieci nauka języka angielskiego jest przede wszystkim przyjemnością. Życzę im, aby ta przyjemność trwała dłuuuugie lata......

autor: Agnieszka Dębowska

fot.: Justyna Tellos

film: Emilia Rynkowska

Przyćmienie

Przyćmienie 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information