Start Rok 2012/2013 Artyści z Filharmonii Podlaskiej w przedszkolu

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Artyści z Filharmonii Podlaskiej w przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 06 marca 2013 21:06, odsłon: 2335

0121_miniJuż starożytni Grecy i Rzymianie wiedzieli, że muzyka spełnia ważną rolę w życiu człowieka, szczególne znaczenie ma jednak dla rozwoju małego dziecka. Muzyka uspokaja, relaksuje lub pobudza do działania, zawsze jednak wprawia w dobry nastrój.

 

Musimy pamiętać, że codzienne słuchanie muzyki, śpiewanie lub tańczenie wpływa pozytywnie na rozwój każdej sfery życia dziecka. Muzyka wspiera nie tylko sferę emocjonalną, ale też rozwój umysłowy (wzbogaca wiedzę o świecie, wspiera rozwój mowy, wyobraźnię, rozwój pojęć matematycznych itd.) i fizyczny (poprzez naukę coraz trudniejszych kroków tanecznych). Można śmiało stwierdzić, że każdy dzień bez muzyki jest dla dziecka w wieku przedszkolnym dniem straconym. Dlatego też nasze przedszkole nawiązało współpracę z Filharmonią Podlaską, której muzycy regularnie odwiedzają nas w celu występu z nową audycją przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Przy okazji każdego występu dzieci nie tylko słuchają muzyki, ale też śpiewają, uczą się ciekawych rzeczy o otaczającym nas lub tym baśniowym świecie, mają możliwość wzięcia udziału w konkursach oraz poznają podstawowe pojęcia muzyczne oraz prawa muzyki. W lutym muzycy Filharmonii Podlaskiej wystawili w naszym przedszkolu dwie audycje: „Wesołe Nutki Pani Piosenki” oraz „Wesołe życie Tryla Bazyla”.

 

Wesołe Nutki Pani Piosenki” – dzieci zapoznały się z pięciolinią oraz jej polami, kluczem wiolinowym, a także nutkami – ich imionami oraz miejscem na pięciolinii. Poza tym wesoło śpiewały wraz z Panią Piosenką oraz chętnie pomagały prowadzącemu szukać nutek.

 

Wesołe życie Tryla Bazyla” – dzieci dowiedziały się, że istnieją w muzyce ozdoby takie jak tryl, obiegnik i przednutka – jak wyglądają i brzmią. Miały też możliwość zagrania na profesjonalnych instrumentach muzycznych.

 

Wszystkie audycje Filharmonii Podlaskiej mają formę baśniowej opowieści muzycznej, a ich celem jest zapoznanie dzieci z różnymi formami oraz podstawowymi pojęciami muzycznymi. Dzieci doskonale bawią się podczas wszystkich audycji, śpiewają i uczą poprzez zabawę. Doskonałe nastroje towarzyszą im zwykle jeszcze przez wiele godzin po występie, a piosenki, których nauczyły się podczas audycji nucą jeszcze kilka dni.

Niedługo kolejny występ dobrze nam znanych artystów. Czekamy niecierpliwie!

Tekst: Bogusława Wołodkiewicz

Zdjęcia: Urszula Raczkowska – Filinowicz

Agnieszka Panasiuk - Kaczoch

Przyćmienie

Przyćmienie


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information