Start Rok 2012/2013 Maluszki poznają żywioły - powietrze i wodę

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Maluszki poznają żywioły - powietrze i wodę PDF Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2013 05:51, odsłon: 2544

0118_miniW ramach realizacji programu własnego naszej sympatycznej koleżanki Agnieszki Panasiuk – Kaczoch (nauczycielki starszaków) „W przyjaźni z przyrodą i ekologią” maluchy poznały tajemnice kolejnych żywiołów – powietrza i wody.

Dzieci poznały zarówno pozytywną jak i negatywną działalność żywiołów. Wiedzą, że są one niezbędne do życia na Ziemi, lecz bywają niebezpieczne kiedy się „zdenerwują”. Mądre maluszki zdają sobie sprawę, że musimy dbać o czystość powietrza i wody (wszyscy – dzieci też) oraz oszczędzać wodę.

Poprzez doświadczenia, eksperymenty oraz „czarodziejskie sztuczki” dzieci poznały właściwości żywiołów oraz ich niezwykłe tajemnice. Wiedzą, jak bez dmuchania napompować balon, że niektóre rzeczy rozpuszczają się w wodzie, a inne nie, że niektóre przedmioty w wodzie toną, a inne unoszą się na jej powierzchni.

Dopełnieniem tej wspaniałej przygody z powietrzem i wodą były zabawy z balonami, wiatraczkiem i bańkami.

Uff… Poznaliśmy już trzy żywioły. Dużo ciekawej pracy za nami, ale to jeszcze nie koniec – został nam jeszcze jeden żywioł do zbadania. Co będzie się działo? Dowiecie się wkrótce.

Bogusława Wołodkiewicz

 


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information