Start Rok 2012/2013 Poznajemy żywioł - ogień

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Poznajemy żywioł - ogień PDF Drukuj Email
środa, 20 lutego 2013 13:36, odsłon: 3308

0116_miniW ramach realizacji przedszkolnego programu ekologicznego, Maluszki rozpoczęły przygodę z żywiołami. W pierwszym tygodniu po feriach, poprzez obserwację, eksperymentowanie poznawaliśmy właściwości ognia i dowiedzieliśmy się, dlaczego jest niezbędny w naszym życiu.

Wesoła, zuchowa zabawa przy "ognisku" stała się okazją do zwrócenia uwagi na to, aby rozpalać ogień w lesie tylko w wyznaczonym miejscu, zabezpieczyć go przed rozprzestrzenianiem i nie palić w ognisku śmieci. Wiemy, że ogień może być bardzo niebezpieczny dla nas i naszego środowiska. Wspólnie wykonaliśmy plakat, który ostrzega wszystkich przedszkolaków: "Ostrożnie z ogniem"! Poznaliśmy również historię oświetlenia, wiemy jak działa "pstryczek elektryczek" i przypominamy: energię należy oszczędzać!

Urszula Raczkowska - Filinowicz

 


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information