Start Rok 2012/2013 Zajęcia warsztatowe z rodzicami - w grupie IV - „EKO-PRZYJACIELE”

Zajęcia warsztatowe z rodzicami - w grupie IV - „EKO-PRZYJACIELE” PDF Drukuj Email
środa, 20 lutego 2013 10:23, odsłon: 2940

0115_miniWalentynki EKO rozpoczęliśmy już z samego rana akcją – zbiórka baterii. Po południu dzieci z grupy IV wspólnie z rodzicami tworzyli swoich eko-przyjaciół. Na początku spotkania, przedszkolaki zaprosiły gości do „Zimowego walczyka”.

Później taniec przy piosence:

...Sto lat niech żyje, żyje nam miłość żyje w nas,
Bo ona każe wracać raz po raz,
Jak słońce wiosna jak, ptaki do swych gniazd,

Sto lat niech żyje, żyje nam miłość żyje w nas...

Po tanecznej rozgrzewce zabraliśmy się do tworzenia Eko-przyjaciół.

Okazało się, że nie tylko mamy i babcie potrafią szyć. Tata Tomka, ocierając pot z czoła tworzył, doszywał, przeszywał- starał się jak mało kto. Powstał psiak! Muszę przyznać, że nawet troszkę do pieska podobny :). Kotki,lalki,węże, motyle, dinozaury i inne przytulanki tworzone były z za małych bluzeczek, przetartych sukieneczek, niepotrzebnych skrawków materiałów i guzików. Projektanci z wyobraźnią nadawali im drugie życie. Taki recyklingowy przyjaciel ma wiele zalet. Tani, a przede wszystkim bardzo oryginalny, i niepowtarzalny. Dwóch takich samych nie znajdziemy!

Zachęcam do takich twórczych zabaw z dziećmi, to mile spędzony czas, a pamiątka jaka pozostaje, może okazać się najwspanialszą zabawką z dzieciństwa.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od Walentynki (Pani Dyrektor) słodki upominek.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

Przyćmienie