Start Rok 2012/2013 Pieczenie pierników w grupie I

Pieczenie pierników w grupie I PDF Drukuj Email
wtorek, 29 stycznia 2013 19:15, odsłon: 2699

0110_miniCzwartkowe przedpołudnie 17 stycznia przedszkolaki z grupy I spędziły bardzo pracowicie - upiekły wraz z paniami pierniczki. Zanim dzieci przystąpiły do pracy dokładnie umyły ręce i założyły fartuszki. Następnie rozpoznawały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane do pieczenia ciasteczek.

W końcu wszyscy ochoczo zabrali się za przygotowywanie ciasta. Z wielkim zaangażowaniem dzieci umieszczały produkty w dużej misce. Przy okazji dowiedziały się ile to jest kilogram mąki, czym się różni łyżka od łyżeczki, po co dodajemy sodę oczyszczoną do ciasta, czym się różni cukier puder od zwykłego cukru i jaka przyprawa sprawia, że pierniki tak pięknie pachną. Wspólnie liczyli ile jajek dodajemy do ciasta, ile łyżek przyprawy, łyżeczek sody.

Nastąpił moment zagniatania ciasta. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że do wykonania tego zadania potrzebna nam będzie pomoc naszej kochanej pani Eli – specjalistki od ciast i ciasteczek (oraz mnóstwa innych rzeczy). Pani Ela zagniotła ciasto i rozwałkowała je na deseczkach a dzieci wyciskały foremkami różne kształty. Piękne pierniczki upiekły nam panie kucharki w przedszkolnej kuchni, a w całym przedszkolu unosił się wspaniały aromat naszych pierniczków.

My już wiemy co się stanie z naszymi wypiekami. Ale to na razie tajemnica… Zdradzimy ją Wam już niedługo.

Opracowała: Bogusława Wołodkiewicz

NASZE GRUPY 2012-2013