Start Rok 2012/2013 Pasowanie na przedszkolaka w grupie I

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Pasowanie na przedszkolaka w grupie I PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2012 22:08, odsłon: 2701

0104_miniDnia 6 grudnia 2012r w grupie I odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Do tego święta dzieci bardzo ochoczo się przygotowywały, zaprosiły również na nie swoich rodziców oraz Panią Dyrektor.

Dzieci doskonale wiedzą, że aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba odpowiednio się zachowywać przedszkolu, pilnie uczyć oraz złożyć uroczystą przysięgę. W dniu pasowania wszystkie dzieci ubrały się uroczyście i były bardzo grzeczne. Również w części artystycznej zaprezentowały się z najlepszej strony – dzieci pięknie przedstawiły w skrócie efekty swojej 3-miesięcznej pracy w przedszkolu i otrzymały głośne brawa od dumnych rodziców i zadowolonych pań nauczycielek i Pani Dyrektor. Nie było żadnych wątpliwości – maluszki mogą przystąpić do pasowania. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę:

Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty - obiecuję

Będę słuchał swoich Pań i zjadał całe śniadanie! - obiecuję

Będę dbał o zwierzęta i kwiaty, aby nasz świat był piękny i bogaty - obiecuję

Będę grzecznie się bawić i pilnie uczyć, żeby mamy i taty nie zasmucić – obiecuję.

Następnie Pani Dyrektor wielką zieloną kredką pasowała każde dziecko, a nauczycielki rozdały dyplomy, z którymi dzieci pobiegły po gratulacje do swoich rodziców. Od tej chwili dzieci są oficjalnie włączone do społeczności przedszkolaków.

Nasze nowe przedszkolaki wiedzą doskonale, że dziś Mikołaj ma imieniny, które uwielbia świętować razem z grzecznymi dziećmi. Postanowiły zaprosić do siebie Mikołaja za pomocą piosenki. Plan się powiódł. Mikołaj tańczył z dziećmi zaprosił także do zabawy rodziców. Wszyscy bardzo chcieli mieć zdjęcie z Mikołajem, więc rozpoczęła się długa sesja fotograficzna… Po wszystkim dzieci i rodzice mogli odetchnąć przy słodkim poczęstunku.

Wszyscy świetnie się bawili i do końca dnia mieli dobre humory.

 

Opracowały:

Bogusława Wołodkiewicz

Urszula Raczkowska - Filinowicz

 


 

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information