Start Rok 2012/2013 Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej pt. „Poezja źródeł”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej pt. „Poezja źródeł” PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2012 17:01, odsłon: 2356

0102_miniW Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej pt. „Poezja źródeł” zorganizowanym przez doradcę metodycznego ds. nauczania religii prawosławnej dr Lillę Busłowską, pierwsze miejsce zajął Paweł Aleksiejuk w kategorii przedszkola. Wyróżnienie zdobyła Dorota Jurczuk i Gabriel Kędyś.

 

Podczas Wieczoru Prawosławnej Poezji Religijnej, pani Lilla Busłowska odczytała list Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski skierowany do uczestników Wieczoru. List ten rozczulił, a zarazem skłonił do refleksji. (jest on zawarty w artykule zamieszczonym na stronie Urzędu Miasta- http://www.hajnowka.pl/miasto-i-okolice/aktualnosci/kultura-i-sztuka/521-wieczor-prawoslawnej-poezji-religijnej.html).

Pozwoliłam sobie zamieścić fragment listu.. „ Zostając Laureatami Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej udowodniacie jak żywym jest wasze wnętrze. Korzeniami osobistej modlitwy czerpiecie soki prawosławnej tradycji minionych pokoleń by dać owoce życia wszystkim, którzy zechcą ich skosztować. Stajecie się Słowem w ustach Pana, który pragnie dać temu światu nieco ciepła i piękna. Jesteście latarnią, która rozświetla mrok dużo głębszy niż ten dzisiejszego wieczoru. Jesteście nadzieją, której dzisiaj nie ma zbyt wiele. Ufam, że takimi będziecie już zawsze. Chrońcie ten dar czystego źródła serc Waszych, a słowo Wasze nabierze siły większej niż przypuszczacie. Może nie stworzycie nowych światów. Lecz uratujecie ten, który został nam dany.

Gratuluję Wam wspaniałych poetyckich sukcesów i życzę kolejnych…”

Gabriela Kalinowska, Paweł Aleksiejuk i Gabriel Kędyś za udział w konkursach plastycznych Moja cerkiew parafialna” i „Przedmioty cerkiewne i utensylia liturgiczne” podczas wieczoru zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Na zaproszenie Pani L. Busłowskiej w Hajnowskim Domu Kultury, na tej uroczystości były obecne Dyrektor Przedszkola Pani Dorota Durzyńska oraz wychowawczyni laureatów z grupy IV, Agnieszka Panasiuk-Kaczoch.

Życzę swoim wychowankom dalszych sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań.

A.Panasiuk-Kaczoch

 


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information