Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki na dużej i małej scenie oraz w podróży pociągiem. PDF Drukuj Email
niedziela, 09 czerwca 2024 20:14, odsłon: 117

Jeżyki lubią prezentować swoje zdolności  i mimo, że czasami mają tremę, to świetnie radzą z panowaniem nad emocjami. Zdobywają nowe umiejętności, ćwiczą cierpliwość oraz uczą się współpracy. Występy w różnych okolicznościach i miejscach pozwalają dzieciom zetknąć się z różnymi odczuciami np. lękiem, niepewnością, jak również dumą i radością. Mieliśmy okazję wystąpić w Hajnowskim Domu Kultury na X Przeglądzie Talentów „Hajnowskie Prezentacje Artystyczne” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Jeżyki po pięknym występie otrzymały medale, z których były bardzo dumne.  


Aby sprawić rodzicom niespodziankę, zaprosiliśmy ich do naszego przedszkola na rodzinne jeżykowe spotkanie. W tym dniu emocje towarzyszyły nie tylko dzieciom, to było także przeżycie dla rodziców. Mogli zobaczyć swoje pociechy podczas współpracy w grupie i rozwijania talentów. Przedszkolaki otrzymały zasłużone brawa, bo przecież aby wystąpić musiały poświęcić  czas na przygotowanie występu, uczyć się wierszy,  piosenek i tańca. Występ jest celem, ale przed musieliśmy wspólnie przejść pewną drogę i włożyć wysiłek podczas prób. Radość rodziców była dla nas nagrodą, później wspólny taniec „Tango dla mamy i taty” i jeżykowy torcik.
W nagrodę za piękne występy, dzieci pojechały pociągiem do Czeremchy, gdzie w Gminnym Ośrodku Kultury brały udział w warsztatach gliniarskich i malarskich. Przejazd pociągiem to ciekawa przygoda, jak również zabawa z gliną i tworzenie różnych cudeniek. Z dużą uwagą nasi mali ceramicy skupiali się na pracy, a teraz cierpliwie czekamy aż nasze wytwory zostaną wypalone. Po zabawach z chustą animacyjną na świeżym powietrzu pizza znikała szybciutko. Zadowolone minki Jeżyków to potwierdzenie, że wycieczka była udana.
 

Agnieszka Prokopiuk

  

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszych zdjęciach widzimy dzieci podczas występu w Hajnowskim Domu Kultury, Na kolejnych grupowe zdjęcia. Następne zdjęcia prezentują dzieci i ich rodziców podczas spotkania w przedszkolu. Na kolejnych zdjęciach są dzieci podczas podróży pociągiem, oraz na warsztatach gliniarskich i malarskich.
 
 

 

 

 


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information