Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Witaj majowa jutrzenko PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 maja 2024 18:18, odsłon: 156

Witaj majowa jutrzenko

,,Trzeci Maja,,

Trzeci Maja radość nbudzi,

W te dzień wolność łączy ludzi, w całym kraju noszą flagi

To jest święto wagi

 

Defilady w każdym mieście..

Ztandar w górę hej- podnieście

A na piesi orzeł biały, dumny ze mnie polak mały.

 

W dniu 26kwietnia 20234r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Polski - ,,Mazurka  Dąbrowskiego’’.Następnie, prowadząceuroczystość pani Basiaoraz pani Jola w kilku zdaniach przedstawiła historię powstania Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały występy artystyczne, którychgłównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście prezentując piękno naszej Ojczyzny. W związku z tymprzedszkolaki recytowały wierszei śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie.Część artystyczną rozpoczeła grupa ,, Saren’’ piosenkami pt. ,, Witaj majowa jutrzenko’’ oraz wiersz prt. ,,Trzeci Maja’’. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały wszystkie grupy wiekowe.Na podsumowanie lekcji patriotycznej nauczycielki prowadzące uroczystość zrobiły quiz dla przedszkolaków

- Jakie są symbole narodowe?

- Stolicą Polski jest?

- Najdłuższa rzeka w Polsce?

- W jakim mieście jest pomnik Syrenki?- Smok  Wawelski jest sympolem jakiego miasta?

- Co symbolizuję kolor biały i czerwony na fladze?

- W jakim kraju mieszkamy?

Na zakończenie quizu każda grupa dostała słowdki upominek.

 

Koordynator: Barbara Koźluk, Jolanta Ochryciuk

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka

Opis galerii zdjęć:

 

Zdjęcia przedstawiają uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych: tańce, recytację i śpiew.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information