Start Rok 2012/2013 Spotkanie przedszkolaków z muzykami z Filharmonii Podlaskiej

Spotkanie przedszkolaków z muzykami z Filharmonii Podlaskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2012 17:19, odsłon: 2412

0091_miniGdzie się podziały, te interwały, kto by to zgadł...?” Tak jak i w ubiegłych latach i w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy spotkania z muzyką graną na żywo. Udział w audycji miał na celu zapoznanie dzieci z ważnym pojęciem, jakim są interwały.

Bajkowy pomysł przekazu pomógł nam zrozumieć i zapamiętać do czego są potrzebne i jaką rolę pełnią w świecie muzyki. Ochotnicy szukali interwałów w workach oznaczonych numerami. Nie miały z tym problemu nawet najmłodsze przedszkolaki. Miło było przenieść się nad morze i wraz z marynarzem Jasiem i jego towarzyszką podróży Nikolą, posłuchać szumu fal i śpiewu mew. Kierowca Mateusz pędził karetką na sygnale, wiózł doktor Madzię do pacjenta. Żołnierze - Ola i Klaudia równym krokiem maszerowały na defiladzie, a trąbka Tra ta ta, tra ta ta, trąbka grała i w poszukiwaniu interwałów pomagała. Dwór witał serdecznie swojego króla Łukasza i piękną królową Marysieńkę. Rozbrajające fanki - Julcia, Andzia i Handzia świetnie się bawiły na koncercie swojego idola Łukasza. My oczywiście razem z nimi, poznawaliśmy kolejne interwały i wspólnie je śpiewaliśmy. Na skrzyżowaniu porządku pilnował surowy policjant Michał wraz z dzielnym sygnalizatorem świetlnym-Tomciem. Na zakończenie czekała na nas pełna relaksacja – kołysanka, przy której Hubert, Magda, Zosia i Wiktoria układali się do snu.

Po odbytej lekcji - audycji, w której braliśmy aktywny udział,już wiemy co to są te interwały, gdzie się ukryły oraz to, że bez nich melodia nie mogłaby istnieć.

Świetna zabawa, oraz słowa i melodie piosenek, w których "ukryły" się interwały z pewnością na długo zapamiętamy.

autor: A.Panasiuk-Kaczoch

Przyćmienie