Start Rok 2012/2013 Spotkanie przedszkolaków z muzykami z Filharmonii Podlaskiej

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Spotkanie przedszkolaków z muzykami z Filharmonii Podlaskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2012 17:19, odsłon: 2466

0091_miniGdzie się podziały, te interwały, kto by to zgadł...?” Tak jak i w ubiegłych latach i w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy spotkania z muzyką graną na żywo. Udział w audycji miał na celu zapoznanie dzieci z ważnym pojęciem, jakim są interwały.

 

Bajkowy pomysł przekazu pomógł nam zrozumieć i zapamiętać do czego są potrzebne i jaką rolę pełnią w świecie muzyki. Ochotnicy szukali interwałów w workach oznaczonych numerami. Nie miały z tym problemu nawet najmłodsze przedszkolaki. Miło było przenieść się nad morze i wraz z marynarzem Jasiem i jego towarzyszką podróży Nikolą, posłuchać szumu fal i śpiewu mew. Kierowca Mateusz pędził karetką na sygnale, wiózł doktor Madzię do pacjenta. Żołnierze - Ola i Klaudia równym krokiem maszerowały na defiladzie, a trąbka Tra ta ta, tra ta ta, trąbka grała i w poszukiwaniu interwałów pomagała. Dwór witał serdecznie swojego króla Łukasza i piękną królową Marysieńkę. Rozbrajające fanki - Julcia, Andzia i Handzia świetnie się bawiły na koncercie swojego idola Łukasza. My oczywiście razem z nimi, poznawaliśmy kolejne interwały i wspólnie je śpiewaliśmy. Na skrzyżowaniu porządku pilnował surowy policjant Michał wraz z dzielnym sygnalizatorem świetlnym-Tomciem. Na zakończenie czekała na nas pełna relaksacja – kołysanka, przy której Hubert, Magda, Zosia i Wiktoria układali się do snu.

Po odbytej lekcji - audycji, w której braliśmy aktywny udział,już wiemy co to są te interwały, gdzie się ukryły oraz to, że bez nich melodia nie mogłaby istnieć.

Świetna zabawa, oraz słowa i melodie piosenek, w których "ukryły" się interwały z pewnością na długo zapamiętamy.

autor: A.Panasiuk-Kaczoch

 

Przyćmienie

Przyćmienie

Przyćmienie 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information