Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Audycja muzyczna „Jak nuty uciekły w świat” PDF Drukuj Email
sobota, 10 lutego 2024 19:57, odsłon: 264

Audycja muzyczna „Jak nuty uciekły w świat”

Przedszkolaki uczestniczyły w muzycznej podróży, której celem było odnalezienie nutektworzących  gamę. A te nutki uciekły w świat i odwiedziły różne kraje . Wspólnie szukaliśmy ich , odbywając muzyczną podróż i  śpiewając  piosenkę „ nasz muzyczny balon pięknie w górę leci, mija dal za dalą a w nim lecą dzieci …”. Pierwszym krajem , który odwiedziliśmy były  Czechy. Później dolecieliśmy na Dominikanę, tam dzieciaczki zatańczyły i rytmicznie klaskały  i nutka D się odnalazła. W Etiopii szybciutko z pomocą Jagody i Bartka znaleźliśmy E i naszym muzycznym balonem poleciliśmy do Finlandii. Tutaj w poszukiwaniu pomogli nam Mikołajowie i ich wesołe podskoki. Nutka F  była już na swoim miejscu, ale brakowało jeszcze kolejnych. Muzyczny balon doleciał do Grecji. A tam... taniec Zorba w wykonaniu Laury i Olka. Gromkie brawa wszystkich uczestników tylko zachęcały do tańca, a nutka G  była tak ciekawa, że  wyskoczyła z worka. Następnie lot do Australii, gdzie wysłuchaliśmy melodii z defilady, a  bębniarz  Bartek swoją grą  na bębenku  zawołał  nutkę A. Na pięciolini zrobiło się kolorowo, klucz wiolinowy aż się uśmiechnął. Musieliśmy odszukać jeszcze H. Podejrzewaliśmy , że może ukryła się w Hajnówce, jednak nie. Polecieliśmy do Hiszpanii i wraz z małym Zorro Kubą, któremu gra na marakasach bardzo dobrze szła odnaleźliśmy  przedostatnią  nutkę. Ostatnia natomiast  ukryła się w Chinach , gdzie Marysia z Eweliną wystukując rytm na pałeczkach zaprosiły nutkę, aby wskoczyła na pięciolinię. Dzięki przedszkolakom wszystkie nutki wróciły na swoje miejsce. Fajnie przemierzało się różne  kraje i odkrywało ich muzyczną różnorodność oraz  charakterystyczne tańce. Dziękujemy za ciekawą lekcje muzyki i możliwość słuchania jej na prawdziwych instrumentach.

Była to niesamowita podróż muzyczna naszym balonem, który  pięknie w górę leciał, mijał dal za dalą a w nim leciały  dzieci .

Agnieszka Prokopiuk

Opis zdjęć: Zdjęcia przedstawiają artystów oraz dzieci podczas audycji muzycznej. 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information