Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Bezpieczne ferie – wizyta funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 25 stycznia 2024 16:59, odsłon: 200

Bezpieczne ferie – wizyta funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w naszym przedszkolu

Tegoroczna zima obdarzyła nas ogromną ilością białego puchu – śnieg przykrył wszystko dookoła. Najbardziej z tego cieszą się najmłodsi, bo to doskonała okazja do zimowych harców – lepienia bałwanów, bitwy na śnieżki czy zjeżdżania na sankach. Korzystając z uroków zimowej aury nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszym – bezpieczeństwie, zwłaszcza że przed nami ferie zimowe.

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, 15 stycznia do naszego przedszkola przybyli goście – przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, jednocześnie wprowadzając dzieci w temat spotkania. Policjanci przeprowadzili dla przedszkolaków prelekcję, z której najmłodsi dowiedzieli się, w jaki sposób należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności.

Dzieci z grup: Jeży, Żubrów, Sarenek i Lisów dowiedziały się i utrwaliły kilka ważnych zasad:

- nie bawimy się w pobliżu drogi,

- z górki zjeżdżamy daleko od ulicy i torów kolejowych,

- nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, stawy i zbiorniki wodne,

- nie zaczepiamy sanek do pojazdów mechanicznych,

- nie rzucamy śnieżkami w głowę drugiej osoby,

- zawsze bawimy się pod opieką osób dorosłych.

Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na pytania, co świadczy o tym, że temat bezpieczeństwa jest bardzo ważny. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu i Pani Policjantce za wizytę i cenną wiedzę, a w podziękowaniu zaśpiewały tematyczną piosenkę „Zima, zima, zima”.

Dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce za wspaniałą lekcję.

Monika Szwarc

Zdjęcia: Katarzyna Culepa, Barbara Koźluk

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information