Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem. PDF Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2023 16:57, odsłon: 277

Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem.

Przedszkolaki doskonale znają Pompika i jego rodzinkę. Wspaniałą niespodzianką było spotkanie z autorem przygód małego żubra. Pan Tomasz jest naukowcem i popularyzatorem nauki w Instytucie Biologii i Ssaków PAN w Białowieży, oraz twórcą ponad 70 tytułów książek i komiksów przyrodniczych. Bohaterami opowiadań są zwierzęta np. żubry, ryjówki. Pan Tomasz przeczytał nam fragment książki, a następnie pokazał w jaki sposób można narysować Pompika. Taki mini warsztat z rysowania spodobał się i małym i dużym. Pełna humoru atmosfera oraz ciekawostki o zwierzętach zachęciły wszystkich do poznawania kolejnych przygód Pompika i jego przyjaciół. Na koniec spotkania można było zdobyć wpis do książek , które dzieci tego dnia przyniosły z domu.

Iwona Gierasimiuk